Kolejny rocznik zdobywa Mistrzostwo Śląska !!!

W ubiegłą sobotę zakończyły się rozgrywki II ligi piłkarek ręcznych. Nasza seniorska drużyna wywalczyła awans do I ligi 🏆. Dobry przykład z starszych koleżanek, biorą nasze drużyny młodzieżowe.

NA JUNIORKI JESZCZE CZAS 🎖🎖🎖
Wydawałoby się, że najsłabszy wynik uzyskała drużyna grająca w Śląskiej Lidze Juniorek Młodszych. W tej lidze mogą występować zawodniczki urodzone w roczniku 2002/03 lub młodsze. Nasza drużyna zajęła dopiero VIII lokatę na 10 drużyn, jednak nasze zawodniczki grające w tej lidze są o 2-3 lata młodsze od swoich przeciwniczek, i na co dzień występują w Śląskiej Lidze Młodziczek gr.I (2004/05). Na medale nadejdzie jeszcze odpowiednia chwila. Martyna Hajda zajęła III miejsce w klasyfikacji strzelczyń z 143 bramkami w 17 spotkaniach !!!

W drużynie występują (pogrubionym zawodniczki spoza rocznika): Marta Bodzianowska (rocznik 04), Oliwia Dera (05), Justyna Gontarek (05), Martyna Hajda (04), Joanna Kania (03), Nikola Lessner (04), Dominika Madej (05), Wiktoria Pietryga (05), Wiktoria Piwczyk (03), Daria Sierant (04), Wiktoria Skiba (05) Oliwia Szewczyk (05), Natalia Szydełko (04) i Julia Wilczyńska (04). Trenerem jest Józef Szmatłoch.

ZŁOTE MŁODZICZKI 🥇🥇🥇
To własnie dziewczyny grające w Śląskiej Lidze Młodziczek gr.I (2004/05 i młodsze), zdobyły Mistrzostwo Śląska. W całych rozgrywkach przegrały tylko 1 mecz. Na finiszu wyprzedziły KS Bystra i Sośnicę Gliwice o 6 punktów. Martna Hajda zdobyła najskuteczniejszą zawodniczką rozgrywek. W 18 spotkaniach zdobyła 180 bramek !!!

W drużynie występują (pogrubionym zawodniczki spoza rocznika): Marta Bodzianowska (rocznik 04), Oliwia Dera (05), Natalia Gardan (06), Justyna Gontarek (05), Martyna Hajda (04), Nikola Lessner (04), Dominika Madej (05), Magdalena Mynarek (06), Wiktoria Pietryga (05), Daria Sierant (04), Wiktoria Skiba (05), Oliwia Szewczyk (05), Natalia Szydełko (04) i Julia Wilczyńska (04). Trenerem ZŁOTEK jest Józef Szmatłoch.

ZŁOTE MŁODZICZKI 🥇🥇🥇 – TE JESZCZE MŁODSZE
Kolejna ZŁOTA drużyna to dziewczyny grające w Śląskiej Lidze Młodziczek gr.II (2005/06 i młodsze). Kolejna drużyna, która przeszła przez rozgrywki jak burza, zostawiając za sobą tylko pył i popiół. W całych rozgrywkach tylko raz poznały gorycz porażki oraz raz wygrały po rzutach karnych. W tabeli wyprzedziły Ruch Chorzów o 5pkt oraz Start Pietrowice Wielkie o 11pkt.

W drużynie występują (pogrubionym zawodniczki spoza rocznika): Wiktoria Czauderna (rocznik 06), Oliwia Dera (05), Oliwia Drzewiecka (06), Natalia Dynak (06), Kinga Gacka (08), Natalia Gardian (06), Julia Gawęda (08), Sara Godula (09), Justyna Gontarek (05), Emilia Gozdecka (07), Zuzanna Gozdecka (09), Kinga Kalus (06), Wiktoria Kot (08), Aleksandra Kozak (07), Kinga Kozak (06), Wiktoria Krzyściak (06), Aleksandra Macioł (06), Dominika Madej (05), Magdalena Mynarek (06), Martyna Nieradzik (06), Magdalena Nocoń (08), Monika Nocoń (06), Natalia Pakura (07), Karolina Paszek (08), Wiktoria Pietryga (05), Marta Różycka (07), Zuzanna Różycka (08), Nicola Sala (07), Julia Skalik (06), Wiktoria Skiba (05), Paulina Stawowa (06), Nadia Stawowy (06), Oliwia Szewczyk (05) i Nikola Świtała (08). Trenerem ZŁOTEK jest Józef Szmatłoch.

ZŁOTE DZIEWCZĘTA 🥇🥇🥇
Ostatnia drużyna, która zdobyła Mistrzostwo Śląska to Dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze. Drużyna Adama Michalskiego wyprzedziła w tabeli MTS Żory o 2 punkty i Start Pietrowice Wielkie o 17 punktów (!!!), raz przegrywając oraz raz wygrywając po rzutach karnych. Natalia Gardian
została najsuteczniejszą zawodniczką rozgrywek. W 19 meczach zdobyła 238 bramek !!!

W drużynie występują (pogrubionym zawodniczki spoza rocznika):
Wiktoria Czauderna (rocznik 06), Oliwia Drzewiecka (06), Natalia Dynak (06), Kinga Gacka (08), Natalia Gardian (06), Julia Gawęda (08), Sara Godula (09), Emilia Gozdecka (07), Zuzanna Gozdecka (09), Kinga Kalus (06), Wiktoria Kot (08), Aleksandra Kozak (07), Kinga Kozak (06), Wiktoria Krzyściak (06), Aleksandra Macioł (06), Magdalena Mynarek (06), Martyna Nieradzik (06), Magdalena Nocoń (08), Monika Nocoń (06), Natalia Pakura (07), Karolina Paszek (08), Karolina Poloczek (06), Marta Różycka (07), Zuzanna Różycka (08), Nicola Sala (07), Julia Skalik (06), Paulina Stawowa (06), Nadia Stawowy (06) i Nikola Świtała (08). Trenerem ZŁOTEK jest Adam Michalski.

NAJMŁODSZE JESZCZE GRAJĄ
Najbardziej skomplikowany system rozgrywek ma Śląska Liga Dziewcząt gr.II (2007 i młodsze). Drużyny podzielone są na grupy od A do D po 4 lub 3 zespoły. Zwycięzcy grup grają w finale A, drugie miejsca w finale B itd.
W tych rozgrywkach Zgody wystawiła dwie drużyny. Pierwsza drużyna zajęła w swojej grupie 2 miejsce i zagra w finale B, druga drużyna zajęła w swojej grupie 3 miejsce i zagra w finale C.

Pierwszą drużynę reprezentują: Kinga Gacka (08), Sara Godula (09), Emilia Gozdecka (07), Zuzanna Gozdecka (09), Wiktoria Kot (08), Aleksandra Kozak (07), Magdalena Nocoń (08), Natalia Pakura (07), Karolina Paszek (08), Marta Różycka (07), Zuzanna Różycka (08), Nicola Sala (08), Laura Szczerbowska (09) i Nikola Świtała (08). Trener: Adam Michalski.

W drugiej drużynie grają: Maja Biela (07), Patrycja Długołęcka (07), Martyna Dumin (08), Natalia Echolc (09), Dominika Holewa (09), Marta Kurek (09), Zuzanna Lewandowska (07), Michalina Macha (08), Nikola Pietrowska (08) i Aleksandra Świtała (09). Trener: Adam Michalski.

Ostatnia kolejka II ligi

Przed nami ostatnia kolejka rozgrywek II ligi. W górnej części tabeli już wszystko jest wyjaśnione. Najlepszą drużyną została Zgoda, na II pozycji uplasowała się Cracovia, a III miejsce zajęła rewelacja sezonu drużyna SPR Handball Rzeszów. Tuż za podium uplasowała się druga drużyna Imperium FutureNet Katowice. W niedzielę mecz na szczycie rozegra Cracovia z Zgodą. Mecz miał być hitem rozgrywek, jednak w obecnej sytuacji jest to mecz o przysłowiową pietruszkę. Co nie oznacza, że nie będzie walki. Obie drużyny od lat rywalizują o to, która będzie w bezpośrednich pojedynkach lepsza. W poprzedniej rundzie, Cracovia w bielszowickiej hali łatwo uległa naszym zawodniczkom 25:15 (16:6)

W dole tabeli w ostatniej kolejce będzie trwała zażarta rywalizacja o to, aby nie zostać najsłabszą drużyną naszej ligi. Pomiędzy ostatnią drużyną JKS II Jarosław a piątą pozycją zajmowaną przez TOR Dobrzeń, są tylko 2 punkty różnicy. W sobotę Michałkowice podejmują w własnej hali TOR Dobrzeń Wielki, a JKS II Jarosław będzie podejmował drużynę Startu Pietrowice Wielkie.

Transmisję meczu z Krakowa będzie można zobaczyć na Youtube. Więcej informacji o meczu przeczytacie na naszym fanpage http://www.facebook.com/Zgoda.Ruda.Slaska

Najszczersze kondolencje z powodu śmierci Matki

Zarząd Klubu, zawodniczki, trenerzy i pracownicy Klubu Sportowego Zgoda Ruda Śląska – Bielszowice składają wyrazy głębokiego współczucia trenerowi Markowi Płatkowi z powodu śmierci Matki. Trenerze w tej trudnej dla Ciebie chwili cała handballowa rodzina Zgody łączy się z tobą w bólu.

Msza żałobna odbędzie się w zabrzańskim kościele pw. św. Anny, przy ul. 3-go maja w środę 10 kwietnia o godzinie 11:00.

Wygrywamy z Michałkowicami. Fety nie było.

Zgoda wygrała ostatni mecz w sezonie w własnej hali i przedłuża passę zwycięstw do 13 z rzędu w tym sezonie oraz do 16 licząc ubiegły sezon.

W drużynie z Michałkowic parę kolejek temu doszło do istnej rewolucji w składzie. Sezon kończą, grając zawodniczkami występującymi na co dzień w drużynach młodzieżowych. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Zgody byłoby sensacją! Jednak, trzeba pamiętać o pierwszym meczu tych drużyn, gdzie Zgoda wygrała dopiero po rzutach karnych.

Od początku spotkania Bielszowiczanki nadały “wysokie tempo” i po 10 minutach prowadziły 7:3 po bramkach Magdy Kuberek (5), Jessicy Prokop (1) i Gabrieli Zelek (1). Kolejne minuty to coraz większa przewaga zespołu gospodyń. W 20 minucie Zgoda prowadziła już 12:5, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:9 dzięki bramkom Gosi Chruścińskiej (4), a w drużynie z Michałkowic straty próbowała niwelować z rzutów karnych Daria Nawrocka (2).

Druga połowa spotkania to kontrola wyniku przez Bielszowiczanki. W 40min spotkania przewaga Rudziolek wynosiła już 9 bramek (21:12). Wraz z upływem minut, przewaga miejscowych powiększała się, by ostatecznie Zgoda wygrała z Michałkowicami 32:19.

Trener bramkarek Piotr Depta dał w spotkaniu pograć wszystkim bramkarkom. Wszystkie spisały się dobrze na swojej pozycji. W pierwszej połowie broniła Natalia Podsiedlik, końcówkę pierwszej połowy oraz początek drugiej broniła Aga Zimowska, szczególnie w drugiej połowie wyłapała serie rzutów zawodniczek Startu. Ostatnia część meczu w bramce spędziła Justyna Cuber.

Po meczu była chwila radości, którą w szatni przerwała tragiczna informacja. Trenerze, w tych trudnych chwilach jesteśmy z Panem.

P.S. Wiadomości Rudzkie, proszę nie kopiować tekstu na swoje potrzeby.

ZGODA RUDA ŚLĄSKA-BIELSZOWICE – START MICHAŁKOWICE 32:19 (15:9)

ZGODA: Podsiedlik, Zimowska, Cuber – Górczyk, Samol 2, Korbel 3, Prokop 4, Kita 5, Zelek 3, Kuberek 6, Skubacz 3, Zawada, Weichrauch, Chruścińska 6. TRENER: Płatek, Depta.
KARNE: 2/2.
KARY: 4min (Korbel, Skubacz – po 2min).

START: Czaplicka, Szybalska – Drost, Guśtak, Durlak 1, Misiak 2, Grzymek, Widera 3, Kudla, Schmidt, Haraf 1, Kulik, Morczyńska 2, Jerczyńska 1, Janik 2, Nawrocka 7. TRENERZY: Folta, Madzgała.

KARNE: 2/2.
KARY: 6min (Durlak, Misiak, Widera – po 2 min).

SĘDZIOWIE: Fabryczny (Mysłowice) i Rawicki (Katowice).

WIDZÓW: 200.

Jest awans !!!

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek II ligi, nasz zespół zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli oraz awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Zwycięstwo nad zespołem TOR Dobrzeń Wielki 17:21 (8:10) spowodowało, że już żadna z goniących drużyn – Cracovia oraz Handball Rzeszów nie mają szans na wyprzedzenie nas w tabeli.

Pierwsza połowa to wymiana ciosów, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi większej niż dwie bramki. W 20 minucie na najwyższe prowadzenie i jednocześnie ostatnie w meczu (7:5) wyszły gospodynie. 4 bramki naszego zespołu (w tym 3 Julki Skubacz) wyprowadziły Zgodę na dwubramkowe prowadzenie (8:10).

Druga połowa spotkania to kontrola meczu przez bielszowiczanki… do 50 minuty. W tym momencie meczu Zgoda prowadziła czterema bramkami (14:18) i stanęła. Dzięki bramkom Nalewaji dla TORu, gospodynie odrobiły część strat, jednak Zgoda nie pozwoliła odebrać sobie zwycięstwa w tym meczu i wygrała spotkanie 21:17.

TOR Dobrzeń Wielki – Zgoda Ruda Śląska – Bielszowice 17:21 (8:10)

TOR: Bucyk Małgorzata – Florianowicz, Gawlik 3, Kuchczyńska 5, Badowska, Nalewaja 4, Kokot, Koza 1, Kapuścik 3, Łachut, Bucyk Patrycja, Chochorowska. TRENER: Motyka, Lis.
Karne: 2/6.
Kary: 6min, (Bucyk Patrycja, Kokot, Florianowicz – po 2 min.).

Zgoda: Podsiedlik, Zimowska – Prokop 3, Kita 2, Zelek 1, Kuberek 3, Skubacz 7, Zawada 1, Korbel 1, Weichrauch, Chruścińska 3. TRENER: Płatek, Depta.
Karne: 2/3.
Kary: 8min, (Prokop 6min, Zelek 2min).

Sędziowie: Bązi i Kessler (Dobrzeń Wielki).

Widzów: 20.

Tönsmeier Południe z Zgodą!!!

Nowym partnerem naszego klubu została firma Tönsmeier Południe.

Tönsmeier Południe należy do Grupy Tönsmeier, firmy z 80-letnią tradycją i  60 letnim doświadczeniem w gospodarowaniu odpadami, która świadczy swoje usługi w 5 krajach Europy. Spółce zaufały duże sieci handlowe, korporacje o zasięgu ogólnokrajowym jak również małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których wykonywane są kompleksowe usługi. Działalność skupia się przede wszystkim na odbiorze odpadów, letnim i zimowym utrzymaniu dróg, likwidacją dzikich wysypisk śmieci. Spółka posiada własną, nowoczesną bazę transportową z zapleczem logistycznym, własną sortownię oraz przesypownię.

Drogie kobiety :)

Życzymy Wam, by nie tylko 8 marca był dniem radosnym wypełnionym kwiatami i promieniami wiosennego słońca.
Odnajdujcie w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich osobach siłę i piękno tworzenia, w otaczającym świecie radość z miłości i wszelkiego natchnienia.

Zarząd KS Zgoda Ruda Śląska – Bielszowice
i
Administracja strony i FanPage 🙂

12 wygrana z rzędu Zgody

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi odniosła Zgoda Bielszowice pokonując drugą drużynę Imperium FutureNet Katowice 39:23 (26:10). W tym sezonie wszystkie mecze z udziałem naszej drużyny zakończyły się zwycięstwem. W sumie z poprzednim sezonem, jest to 12 zwycięstwo z rzędu. Jesteśmy na prostej drodze do awansu do 1 ligi !!!

Ponad 200 osób oglądało sobotnie zmagania w bielszowickiej hali. Jest to największa frekwencja w naszej hali w tym sezonie.

W drużynie Zgody zadebiutowała bramkarka Justyna Cuber wychowanka Pogoni 1945 Zabrze

W 7 minucie czerwoną kartką za faul została ukarana Natalia Kita.

Pomiędzy 7 a 9 minutą Zgoda grała w podwójnym osłabieniu, w tym czasie zdobyła 3 bramki nie tracąc ani jednej !!!

Zgoda – Imperium II: 39:23 (26:10)
I połowa: k1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 7:2, k8:2, 9:2, 10:2, 11:2, 12:2, 12:3, 13:3, 14:3, 14:4k, 15:4, 15:5, 16:5, 17:5, 18:5, 18:6, k19:6, 20:6, 20:7, 21:7, 21:8, 21:9, 22:9, k23:9, 24:9, 24:10, 25:10, k26:10.
II połowa: 26:11, 27:11, 27:12, 28:12, 29:12, 30:12, 31:12, 31:13k, 31:14, 32:14, 32:15, 33:15, 33:16k, 34:16, 34:17, 35:17, 35:18, 35:19, 36:19, 36:20, 36:21k, 37:21, 37:22, 38:22, 28:23, k39:23.

Zgoda: Zimowska, Podsiedlik, Cuber – Zelek 10, Kuberek 7, Prokop 4, Zawada 4, Korbel 4, Chruścińska 4, Samol 3, Weihrauch 2, Skubacz 1, Górczyk, Kita, Hawryluk. Trener: marek Płatek, Piotr Depta
Imperium II: Kałęka 4, Zuzel 4, Wodarka 4, Jelitko 4, Bala 2, Jalowietzki 2, Kroll 1, Kulik 1, Pawłowska 1, Stolarczyk, Zaborska, Bielat. Trener: Katarzyna Tyl

Kary: 10min – 16min
Czerwona kartka: Natalia Kita (Zgoda)
Karne: 6/6 – 6/4

Widzów: ~200 osób.
Sędziowie: Fabryczny, Rawicki.

KADROWICZKI TRENUJĄ W KOBIERZYCACH – Basia Zima też :)

Po raz pierwszy kadra A seniorek Leszka Krowickiego zebrała się na zgrupowaniu w Kobierzycach. Nasz zespół jest bardzo zadowolony z warunków jakie przygotowali organizatorzy. Niestety kontuzje mocno komplikują plan zajęć.

Więcej przeczytasz na stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Śląsko-morawska liga

Miniony weekend dla szczypiornistek bielszowickiej Zgody okazał się bardzo udany. W hali klubu odbyła się kolejna edycja śląsko–morawskiej ligi. Na zawody zjechały czołowe zespoły ze Śląska oraz drużyny z Poruby i Witkowvic.

Nasz klub reprezentowały zespoły dziewcząt oraz dziewcząt młodszych. Drużyna dziewcząt bez porażki zajęła pierwsze miejsce w turnieju, natomiast dziewczęta młodsze w meczu finałowym musiały uznać wyższość drużyny z Poruby. Ponadto Natalia Gardian i Wiktoria Kot zostały najskuteczniejszymi zawodniczkami w swoich kategoriach, a wyróżnienia otrzymały także Sara Godula oraz Aleksandra Macioł.

Trenerami zespołów są Józef Szmatłoch i Adam Michalski.

Przekaż 1% podatku na rzecz KS Zgoda

Serdecznie zachęcamy do przekazania 1% podatku na Klub Sportowy Zgoda Ruda Śląska – Bielszowice. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na rozwój klubu, a w szczególności na funkcjonowanie i szkolenie drużyn młodzieżowych.

Podczas wypełniania formularza
PIT wpisz KRS: 0000227877
oraz poniższy cel szczegółowy
KS Zgoda Ruda Śląska Bielszowice
Przekazanie 1% podatku jest najprostszą formą wsparcia naszego klubu. Za każdy taki gest serdecznie dziękujemy i obiecujemy wykorzystać otrzymane środki z jak największą korzyścią dla naszych młodych zawodników.

Powołanie do kadry dla Basi Zima

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołuje niżej wymienione zawodniczki kadry narodowej kobiet na konsultację szkoleniową, która odbędzie się w terminie 27-30.01.2019 r. w Kobierzycach.