Juniorki awansowały do 1/8 MPJ | KS ZGODA RUDA ŚLĄSKA – BIELSZOWICE
28 sty    18:32

Juniorki awansowały do 1/8 MPJ

Zwycięstwem na KMKS Kraśnik juniorki bielszowickiej Zgody przypieczętowały awans do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorek.
Turniej odbywał się od czwartku w Olkuszu. Przeciwniczkami naszej drużyny były SPR Olkusz, SPR Handball Rzeszów i KMKS Kraśnik.

Czwartek, 26 styczeń.
W pierwszym meczu z gospodyniami z Olkusza drużyna z Rudy Śląskiej poniosła niespodziewaną porażkę. Pomimo tego, że “Olkuskie Lwice” był faworytkami do zwycięstwa w turnieju, to od paru sezonów można było zauważyć pewien “kompleks” tej drużyny w meczach z bielszowiczankami, z którymi ciężko miały osiągnąć zwycięstwo. Również wynik meczu 31:23 nie odzwierciedla, że aż taka była przewaga SPRu. DO 42minuty wynik oscylował w okolicach remisu. Proste błędy Zgody w końcówce pozwoliły SPRowi na “odjechanie” na kilka bramek i spokojne pilnowanie wyniku. W 51min spotkania bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymała Natalia Woźniakowska z Zgody za “utrata kontroli nad swoimi ruchami podczas rzutu” 🤨. W drugim spotkaniu KMKS Kraśnik pokonał bez problemów SPR Handball Rzeszów 40:26 (14:24).

Piątek, 27 styczeń.
Drugi dzień turniejowy rozpoczął się od spotkania Zgody z Rzeszowem. Od początku spotkania było widać kto jest lepszy w tym spotkaniu. Wynik 20:7 dla Zgody do przerwy ustawił cały mecz, który zakończył się zwycięstwem 42:14. W drugim meczu Olkusz podejmował Kraśnik. Po czwartkowych meczach wydawać by się mogło, że będzie to wyrównane spotkanie. Tak nie było. Olkusz odprawił drużynę z Kraśnika z bagażem 12 bramek (41:29, do przerwy 23:16) i był pewny już awansu do 1/8 finału.

Sobota, 28 styczeń
W meczu decydującym o awansie do 1/8 finału spotkały się drużyny z Rudy Śląskiej i Kraśnika. Kto wygra ten awansuje. Szybko, bo już w 10min Ślązaczki pokazały, że nie ma z nimi szans. W tej minucie prowadziły z Kraśnikiem 6:2, po kolejnych 10 minutach było już 14:6 a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 22:9. Kwestia awansu już była rozwiązana. W drugiej połowie Zgoda nie zwalniała tempa i kolejno w 40, 50 i 60minucie powiększała swoją przewagę najpierw do 16 bramek (29:13), następnie 21 bramek (39:18), aby zakończyć spotkanie przewagą 25 bramek (47:22).