II liga: Zwycięstwo w zaległym meczu | KS ZGODA RUDA ŚLĄSKA – BIELSZOWICE
21 sty    23:58

II liga: Zwycięstwo w zaległym meczu

W zaległym meczu 7 kolejki II ligi Zgoda pokonała UKS Pawonków 44:18 (22:7). Pierwotnie mecz miał odbyć 3 grudnia w Pawonkowie. W drużynie Zgody zadebiutowała Julia Podsiadło, która w ubiegłym sezonie wywalczyła awans do I ligi z Startem Pietrowice Wielkie. Julia jest wychowanka Sośnicy Gliwice.

Patrząc przed meczem na tabelę ligową, faworyt mógł być tylko jeden. Zgoda prowadzi w tabeli II ligi z kompletem punktów, natomiast UKS Pawonków zamyka tabelę ligową z zerowym dorobkiem punkowym.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. Po 5 minutach na tablicy wyników widniał już wynik 5:2 dla Zgody, 4 bramki zdobyła Natalia Szydełko, jedną dorzuciła Dominika Krzysteczko. Dla przyjezdnych do bramki trafiła Kaja Szeliga (3′) oraz Martyna Popenda (5′). Kolejne 15 minut spotkania to totalna dominacja Bielszowiczanek. W tym czasie zdobył one 9 bramek (4x – Daria Nawrocka, po 2x – Maja Tukaj i Krzysteczko oraz 1x – Szydełko), pozwalając przeciwniczkom zdobyć tylko dwa trafienia (Julia Szeliga i K. Szeliga). Wynik na tablicy widniał 14:4. W miedzy czasie 🟨”żółtko” zaliczyła Szydełko, a na ławce kar ✌️”wylądowała” Natalia Kondas, obie ze Zgody. Kolejne minuty pierwszej połowy spotkania to powiększanie przewagi Rudzianek nad drużyną z powiatu lublinieckiego. Do końca meczu Zgoda dorzuciła jeszcze 8 bramek (3x – Oliwia Szewczyk, 2x – Julia Podsiadło, po 1x – Oliwia Dera, Oliwia Urynowicz i Kondas), przeciwniczki tylko 3 (Kamila Skubała, Aurelia Szampera i K. Szeliga). Pierwsza połowa kończy się wynikiem 22:7 dla gospodyń.

Druga połowa to dalsza dominacja faworytek. 13 bramek w 15 minut dla Zgody (5x – Krzysteczko, 3x – Nawrocka, po 2x – Kinga Zawada i Tukaj oraz 1x Weronika Zalewska) oraz tylko 4 bramki przyjezdnych (po 2x – K. Szeliga i Popenda) potwierdziła pozycje drużyn w lidze (wynik 35:11).
Druga część drugiej połowy spotkania to kontrolowanie przewagi przez Zgodę i wypróbowanie nowych schematów gry oraz ustawień. Z tego powodu mecz bardziej się wyrównał co pozwoliło przeciwniczkom zwiększyć skuteczność w ataku. Tę część spotkania Zgoda wygrała tylko 9:7. Na listę strzelczyń wpisały się: w Zgodzie: po 2x – Urynowicz i Szewczyk oraz po 1x – Nawrocka, Tukaj, Podsiadło, Madej oraz Karolina Małek, dla Pawonkowa: 2x – K. Szeliga, 1x – Skubała, Klimza, J. Szeliga, Popenda, Karolina Wacławczyk.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Zgody 44:18.

SKŁADY:
Zgoda: Boruta, Gontarek – Dera 1, Kita, Kondas 1 ✌️✌️ Krzysteczko 8, Madej 1✌️, Małek 1, Nawrocka 8, Podsiadło 3, Szewczyk 5, Szydelko 5🟨, Tukaj 5, Urynowicz 3, Zalewska 1, Zawada 2. Sztab: Płatek, Szmatłoch.
Pawonków: Gryc, Nadolna – Bryś✌️, Kapłon, Klimza 1, Pielok, Popenda 4✌️, Skubała 2✌️✌️, Szampera 1, J. Szeliga 2, K. Szeliga 7, Wacławczyk 1. Sztab: Motyka, Radek.

KARNE: Zgoda 5/4, Pawonków 1/0.