II liga: Wygrana na inaugurację. | KS ZGODA RUDA ŚLĄSKA – BIELSZOWICE
07 paź    21:03

II liga: Wygrana na inaugurację.

W pierwszym meczu II ligi, pokonujemy zespół AZS AGH Kraków 21:13 (14:8).

Pierwszą bramkę w sezonie 2022/23 w 6 minucie zdobyła Zofia Owsiak z Krakowskiej drużyny. Na odpowiedź gospodyń nie trzeba było długo czekać. Jeszcze w tej samej minucie pierwszą bramkę dla Zgody zdobyła Dominika Krzysteczko.

Do 18 minuty meczy toczył się “bramkę za bramkę” z coraz większym wskazaniem na drużynę Zgody. W tym czasie w drużynie AZSu “pierwsze skrzypce” grała wspomniana wcześniej Owsiak, jej koleżanka Justyna Fijałkowska rzuciła 1 bramkę i nie wykorzystała rzutu karnego. 1 bramkę dorzuciła również Monika Marczyk.

W zespole Zgody w tym czasie na listę strzelczyń wpisały się: Krzysteczko (3), Kinga Zawada (1) oraz Oliwia Urynowicz [Korbel] (1), obydwie “jednobramkowe” zawodniczki nie wykorzystały po 1 rzucie karnym.

Od 18 minuty to już stopniowe powiększanie przewagi przez bielszowiczanki. Z remisu 6:6 zawodniczki Zgody na przerwę schodziły z przewagą 6 bramek 14:8. Dla Zgody bramki w tym okresie zdobyły: Krzysteczko (2), Małgorzata Chruścińska (2), Natalia Szydełko (1), Weronika Zalewska (1), Daria Nawrocka (1+1 z karnego), Natalia Kondas (1 z karnego). Dla Krakowa zdobywały: Marczyk (1), Agnieszka Knapik (1).

Druga połowa to dalsze powiększanie przewagi przez bielszowiczanki. Zaraz po wznowieniu bramkę dla gości zdobyła Owsiak, jednak do 41 minuty bramki zdobywały tylko gospodynie, zwiększając przewagę do 10 bramek. (19:9). Maja Tukaj (2), Chruścińska (2), Szydełko (1). Dalsze minuty spotkania to już spokojna kontrola meczu przez nasze zawodniczki. Akademiczki w drugiej części II połowy zdobyły 2 bramki więcej od Niebiesko-Białych zmniejszając rozmiary porażki do różnicy 8 bramek (21:13). Bramki Dla Zgody w tym okresie zdobyły: Chruścińska (1) i Daria Sierant (1) a Urynowicz nie trafiła karnego. Dla gości: Fijałkowska (1 i 1 przestrzelony karny), Aleksandra Wcisło (2), Knapik (1) a Owsiak nie trafiła karnego.

SKŁADY:
Zgoda: Boruta, Gontarek – Chruścińska 5, Dera, Kondas 1, Krzysteczko 5, Madej, Małek, Nawrocka 2, Sierant 1, Szydełko 2, Tukaj 2, Urynowicz 1, Zalewska 1, Zawada 1. Sztab: Marek Płatek, Józef Szmatłoch.
AZS AGH: Stępnik – Fijałkowska 2, Garbos, Herman, Knapik 2, Marczyk 2, Molerus, Owsiak 5, Sykta, Wcisło 2. Sztab: Marek Musiał.

KARNE: Zgoda: 4/1, AZS AGH: 3/0
UPOMNIENIA: Nawrocka – trener Musiał
2MIN: Zgoda 4min, AZS AGH 8min