II liga: Komplet zwycięstw Zgody !!! | KS ZGODA RUDA ŚLĄSKA – BIELSZOWICE
19 lis    21:19

II liga: Komplet zwycięstw Zgody !!!

Czwarte zwycięstwo w czwartym meczu II ligi osiągnęła bielszowicka Zgoda. Nasza drużyna kompletuje kolejne zwycięstwa, tym razem wywiozła 3 punkty z hali w Michałkowicach pokonując tamtejszy Start 21:36 (10:15).

Tradycyjnie już w meczach Zgody, czy to na wyjeździe czy w własnej hali, to bielszowiczanki dyktują warunki gry, a przeciwnik może tylko próbować dogonić naszą drużynę. Tak też było w meczu w Siemianowicach.
Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyła dla Zgody Maja Tukaj. W odpowiedzi dla Startu bramkę zdobyła Maria Schmidt. Szybkie wznowienie Zgody z środka i bramka Darii Nadrockiej dało chwilowe prowadzenie 2:1. W 3 minucie za faul w obronie na karę✌️2 minut powędrowała na ławkę Tukaj, a karnego dla Michałkowic wykorzystała (2:2) Schmidt. W 6 minucie przy wyniku 3:3 karnego dla Startu nie wykorzystała Schmidt, wcześniej bramkę dla Startu zdobyła Wiktoria Herrmann (3:2), a dla Zgody Weronika Zalewska (3:3). W 8 minucie spotkania bramkę dla gospodyń zdobywa Herrmann… i było to ostanie prowadzenie gospodyń w tym spotkaniu. Od tego momentu bielszowiczanki zaczęły powiększać przewagę i kontrolować mecz do ostatniego gwizdka.

Najpierw w 8 minucie błyskawicznie odpowiadają bramką Tukaj, chwilę później już prowadzą w spotkaniu (4:5) po bramce Zalewskiej, by w kolejnych minutach “wygrać” w mini konkursie rzutów karnych 0:2 – w 11 minucie karnego dla Startu nie wykorzystała Aleksandra Cypek, w odpowiedzi (12 minuta) bramki z 7 metra nie zdobyła dla Zgody Nawrocka, kolejne 2 rzuty karne dla Zgody, bezbłędnie, w 13 minucie wykonywała już Zalewska i na tablicy widniał wynik 4:7. Kolejne trafienia to dwa z rzędu dla Startu, Monika Jerczyńska (jedyna bramka w meczu) i Daria Janik (6:7). Do 20 minuty spotkania bramki zdobywały tylko zawodniczki z Bielszowic. Rozpoczęła w 16 minucie Kinga Zawada (jedyna bramka w meczu), kolejne bramki padły łupem: Dominik Krzysteczko (17min), Oliwia Szewczyk (19min) i na 6:11 Zalewska (20min).

Chwilę po tej serii, bramkę dla gospodyń zdobyła Klaudia Kulik, a w błyskawicznej odpowiedzi jedyną swoją bramkę w meczu trafiła Oliwia Urynowicz. W kolejnej minucie ponownie dla Startu bramkę zdobywa Kulik, a kolejna błyskawiczna odpowiedź Zgody kończy się faulem w obronie, oraz wykluczeniem na ✌️2 minuty Angeliki Kurasz. Karnego dla Zgody nie wykorzystuje Szewczyk. W kolejnych minutach (26min) Oliwia poprawia się i zdobywa gola na 13:8 dla Zgody. Start zdobywa gola po szybkim wznowieniu z środka (Herrmann), jednak końcówka meczu należy w 99% do zawodniczek z Rudy Śląskiej.

W ostatnich 6 minutach I połowy meczu Zgoda wygrywa w stosunku 6:1, a bramki zdobywają: Szewczyk 3 (2x w 27min i w 30), Szydełko 2 (24 i 30min) i w 29min Małgorzata Chruścińska, jedyną bramkę dla Startu zdobyła na początku 29 min Jerczyńska. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Zgody 19:10.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej serii Zgody. W ciągu 10 minut bielszowiczanki zdobyły 7 bramek z czego 5 zdobyła Nawrocka (32, 33, 35, 37 i 39 minuta), po 1 bramce dorzuciły: Zalewska w 35min i Natalia Kondas w 40min. Jedyną bramkę dla Startu z rzutu karnego zdobyła w 39min Janik, ale w 39 minucie kolejnego karnego już nie wykorzystała. W międzyczasie na karę ✌️2min zapracowała Natalia Nowak.

W 41 minucie zryw zanotowała drużyna z Siemianowic. Najpierw bramkę na 12:26 rzuciła Herrmann, w odpowiedzi dla Zgody bramkę zdobyła Krzysteczko. Kolejne bramki zdobywały gospodynie: dwa razy z rzędu trafiła Jerczyńska Sonia (42 i 44 minuta) oraz w 45 minucie Schmidt.

W odpowiedzi pomiędzy 47 a 54 minutą Zgoda zdobyła 7 bramek (Szydełko 3 w 47, 51 i 52 minucie, Karolina Małek w 48 i 54, Kondas w 49 i Chruścińska w 54), a gospodynie tylko dwie: Kurasz w 51 minucie i Aleksandra Cypek w 56 minucie [18:35]. W ostatnich minutach obie drużyny zdobyły po 2 bramki. Najpierw bramkę dla Zgody zdobyła Szewczyk (57min), w odpowiedzi z karnego bramkę zdobyła Kurasz. W ostatniej minucie na listę strzelczyń wpisały się Dominika Madej dla Zgody i ponownie Kurasz dla Startu. Mecz zakończył się wynikiem 21:36 dla bielszowiczanek.

SKŁADY:
Start: Czaplicka, Liwińska – Cypek 1, Durłak, Hejdysz, Herrmann 5, Janik 2, Jerczyńska M. 1, Jerczyńska S. 3, Kudla, Kulik 3, Kurasz 3✌️, Nowak✌️, Schmidt 3, Szczepaniak E. 1, Szczepaniak N. ✌️. Sztab: Folta, Kurasz.
Zgoda: Boruta, Gontarek – Chruścińska 2, Kondas 2, Krzysteczko 2, Madej 1✌️, Małek 2, Nawrocka 6, Szewczyk 6✌️, Szydełko 5, Tukaj 2✌️, Urynowicz 1, Zalewska 6, Zawada 1. Sztab: Płatek, Szmatłoch.

KARNE: Start: 7/4, Zgoda: 6/4

SĘDZIOWIE:
Główni: Mirosław Pazur (Ruda Śląska), Grzegorz Schiwon (Zabrze)
Sekretarz: Rafał Krawczyk (Łaziska Górne)
M. czas: Grzegorz Wojtyczka (Chorzów)

WIDZÓW: 80