II liga: Kolejne zwycięstwo !!! | KS ZGODA RUDA ŚLĄSKA – BIELSZOWICE
05 lis    20:37

II liga: Kolejne zwycięstwo !!!

W sobotę bielszowicka Zgoda wysoko pokonała w własnej hali drużynę KS Dąbrowa 38:23 (17:12). Najskuteczniejsza zawodniczką Rudzianek była Maja Tukaj z 7siedmioma trafieniam.

Przez całe 60 minut meczu w Bielszowickiej Hali kibicie oglądali jednostronne spotkanie. Od pierwszych minut drużyna Zgody powiększała swoją przewagę nad przeciwniczkami. Pierwszą bramkę w meczu już w 1 minucie zdobyła dla Zgody Maja Tukaj, chwilę później bramkę dorzuciła Weronika Zalewska. Pierwsza bramka dla drużyny z Dąbrowej padła z rzutu karnego w 3 minucie. Skuteczną egzekutorką była Nina Nastałek. Kolejne 2 minuty był bardzo intensywne na parkiecie. W sumie obie drużyny w tym czasie zdobył 4 bramki. Dla Zgody w 4 i 6 minucie punkty zdobyła Dominika Krzysteczko, oraz Tukaj. Dla gości błyskawicznie odpowiedziała Paulina Kuchczyńska. W 7 minucie po bramce Kingi Zawady, Zgoda prowadziła już 6:2.

Po 15 minutach gry wynik na tablicy widniał 8:4. Na listę strzelczyń wpisały się Chruścińska Małgorzata i dwukrotnie Zalewska. Dla drużyny z Opolszczyzny dwukrotnie Nastałek. Kolejne minuty spotkania to “bramka za bramkę”. Rozpoczęły dziewczyny z Dąbrowej, a konkretnie w ciągu 2 minut Kuchczyńska zdobyła 3 bramki, w drużynie Zgody dwukrotnie (raz z karnego) celnie trafiała Daria Nawrocka. Z drugiej strony 3 bramki (2 z karnego) zdobyła Nastałek, przeplatane bramkami Oliwii Szewczyk i Oliwii Urynowicz. Ostatnie 5 minut meczu to nadal gra “bramkę za bramkę”, Natalia Szydełko zdobyła 2 bramki, jedną dorzuciła Szewczyk. W przeciwnym teamie bramki rzuciły Bożena Kuźmik i ponownie z karnego Nastałek. Ostatnią bramkę w meczu rzuciła Chruścińska dla Zgody i połowa zakończyła się wynikiem 17:12.

NA MECZU ZAWITAŁA DELEGACJA “SP nr 14 im. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU”

Nauka, nie tylko w szkole, nauka w weekend?

Nasi uczniowie udowadniają, że jest to możliwe.
W sobotnie popołudnie uczniowie klas czwartych oraz klas młodszych, wzięli udział w meczu II ligi piłki ręcznej kobiet, dopingując zespół Zgody Ruda Śląska.
Czwartoklasiści, którzy na lekcjach wf poznają i uczą się gry w piłkę ręczna, dzięki obecności na meczu, mogli obserwować grę i zachowania zawodniczek oraz lepiej zrozumieć nieco jeszcze zawiłe dla nich przepisy i zasady.
Nie zabrakło emocji podczas kibicowania oraz pamiątkowego zdjęcia z wygraną drużyną Zgody.

DZIĘKUJEMY ZA DOPING !!!

W 40min na tablicy wyników widnieje wyniki 28:17. W 41 minucie Zgoda “łapie” dwie kary 2minutowe (Szydełko i Chruścińska). Bielszowiczanki tracą dwie bramki (Patrycja Szeremeta i Kuchczyńska dla której to była ostatnia, 8 bramka w meczu) oraz zdobywają bramkę (Krzysteczko) grając w osłabieniu. W kolejnych minutach Zgoda dorzuca 3 trafienia Tukaj, Nawrockiej i Zalewskiej. Dziewczyny z Opolszczyzny wykorzystują rzut karny, a bramkę zdobyła niezwodna (5/5) w tym elemencie gry Nastałek. Po przeciwnej stronie rzutu karnego nie wykorzystuje Zalewska. W tym okresie gry bramkę dla Zgody zdobyła jeszcze Urynowicz, a dla gości Patrycja Bucyk. Po 50 minutach wynik widniał 33:21.

Ostatnie 10 minut spotkania to spokojne pilnowanie wyniku przez gospodynie. Najpierw bramkę zdobyła Dominika Madej, chwilę po niej kolejne trafienie zaliczyła Tukaj i było to jej 7 trafienie w meczu. W 55 minucie rzutu karnego dla Zgody nie wykorzystała Natalia Kondas, ale nie miało to już wpływu na mecz. W drużynie Dąbrowej ostatnią swoją bramkę (10) zdobyła Nastałek będąc najskuteczniejszą zawodniczką spotkania. Zgoda odpowiedziała bramką Szewczyk, a ostatnią bramkę w meczu dla gości zdobyła Florianowicz. W ostatniej minucie spotkania 2 bramki (Chruścińska i Szewczyk) zdobyły bielszowiczanki i mecz kończy się wynikiem 38:23.

Zgoda prowadzi w tabeli ligowej mając 1 punkt przewagi nad sensacyjnym wiceliderem z Krakowa, jednak ma jeden mecz mniej rozegrany.

SKŁADY:
Zgoda: Boruta, Gontarek – Dera, Chruścińska 3, Kondas, Krzysteczko 4, Madej 1, Małek, Nawrocka 6, Sierant, Szewczyk 4, Szydełko 5, Tukaj 7, Urynowicz 2, Zalewska 5, Zawada 1. Sztab: Płatek, Szmatłoch.

Dąbrowa: Bucyk M, Szlensog – Bucyk P, Cisowska, Florianowicz 1, Kapuścik 1, Kuchczyńska 8, Kuźmik 1, Nastałek 10, Mendel, Patyk, Szeremeta Patrycja 1, Szeremeta Paulina, Wilk. Sztab: Dolipski, Szymków, Klimkowicz.

KARNE: Zgoda: 3/1, Dąbrowa: 5/5
UPOMNIENIA: Chruścińska (Zgoda) – Florianowicz (Dąbrowa)
2MIN: Zgoda: 4min, Dąbrowa 10min