II liga: Wygrana w Bystrej !!! | KS ZGODA RUDA ŚLĄSKA – BIELSZOWICE
29 paź    16:06

II liga: Wygrana w Bystrej !!!

W zaległym meczu II ligi kobiet Zgoda pokonała na wyjeździe drużynę KS Bystra 33:26 (12:15).

2 mecz Zgody po niespodziewanym spadku… i można by powiedzieć, że w meczu z Bystrą, Bielszowiczanki są faworytkami. Jednak patrząc na osiągnięcia drużyny z Beskidu Śląskiego, a szczególnie wyniki drużyn młodzieżowych, mecz mógł spokojnie kandydować do miana “meczu jesieni”. W ubiegłym sezonie KS Bystra była 3 siłą w II lidze niewiele ustępując rezerwom Sośnicy.

Mecz rozpoczął się od bramki z rzutu karnego dla KS Bystra. Skuteczną egzekutorką była Aneta Pawelec… i to było jedyne prowadzenie gospodyń w meczu. Kolejne minuty spotkania to skuteczna kontrola meczu przez zawodniczki z Bielszowic. W ciągu 4 minut zawodniczki z Rudy Śląskiej wyszły na prowadzenie 3:1 po bramkach Dominiki Krzysteczko (2x) i Natalii Szydełko. Kolejne akcje meczu pozwoliły dojść gospodyniom do wyniku 3:3. Bramki dla gospodyń zdobyły: Oliwia Ostrowska i Natalia Wrona.

Od 5 minuty meczu, Rudzianki powiększały przewagę. W ciągu kolejnych 10 minut Zgoda zdobyła 5 bramek (Kinga Zawada, Daria Nawrocka (2x), Szydełko, Weronika Zalewska), w tym czasie KS Bystra zdobyła 2 bramki (Ostrowska, Wrona z karnego) i wynik na tablicy po 15 minach gry widniał 5:8 dla Zgody.

Kolejne 15 minut pierwszej połowy to kontrola wyniku przez zespól Rudzianek. Bielszowiczanki sukcesyjnie powiększały przewagę nad miejscowymi kończąc pierwszą połowę prowadzeniem 15:12. W tym czasie bramki dla Zgody zdobywały: Weronika Zalewska (2x), Natalia Szydełko (4x), Małgorzata Chruścińska i Daria Nawrocka. W drużynie gospodyń bramki zdobywały: Klaudia Habla, Dominika Zubek, Aneta Pawelec (1x +1 z karnego), Magdalena Tran Minh (2x) i Zauzanna Gruca. Pierwsza połowa na plus dla Rudzianek 15:12.

W drugiej połowie meczu drużyna KS Bystra próbowała gonić bardziej doświadczoną drużynę z Bielszowic. W pierwszych 10 minutach drugiej połowy, dziewczyny z Beskidu Śląskiego dotrzymywały tempa Zgodzie i w 45 minucie meczu na tablicy wyników widniał wynik 22:20 dla gości. Pomimo starań gospodyń to na listę strzelczyń Zgody wpisały się: Zalewska, Nawrocka (3x), Chruścińska (2x), Krzysteczko.

W kolejnych minutach meczu Zgoda coraz bardziej zaznaczała swoją “siłę” w meczu, W 50 minucie spotkania wynik na tablicy widniał 23:25. Do końca spotkania przewagę podkreśliły zawodniczki Zgody, rzucając 7 bramek z rzędu. Mecz zakończył się wynikiem 26:33 dal ZGODY !!!!

SKŁADY:
KS BYSTRA: Jaszczuk – Gruca 3, Habla 2, Hutyra, Małysiak, Matula 1, Ostrowska 2, Pawelec 8, Trian Minh 4, Wrona 5, Zubek 2. Sztab: Kubica, Węgrzyn.
ZGODA: Boruta, Gontarek 1 – Chruścińska 5, Krzysteczko 4, Nawrocka 8, Szewczyk, Szydełko 9, Tukaj 2, Zalewska 3, Zawada 1. Sztab: Płatek, Szmatłoch.

KARNE: Bystra: 6/5, Zgoda: 6/6
UPOMNIENIA: Szydełko (Zgoda)
2MIN: Bystra: 0, Zgoda 4