IV kolejka 1 ligi

W najbliższą sobotę zostanie rozegrana IV kolejka 1 ligi kobiet. Początek terminarza jest trudny dla naszej drużyny. W czterech pierwszych spotkaniach musimy zmagać się z trzema kandydatami do awansu do PGNiG Superligi Kobiet: w II kolejce wysoko przegraliśmy z MTS Żory (18:40), w III kolejce dziewczyny walczyły z spadkowiczem z Superligi KPR-em Ruch Chorzów (porażka 48:26). Tym razem spotkamy się na parkiecie z Mistrzyniami 1 ligi z poprzedniego sezonu MKS Karkonosze Jelenia Góra, które w Finale Mistrzyń pokonały Koronę Handball Kielce, jednak zrezygnowały z względów finansowych z awansu do Superligi.

MKS Karkonosze Jelenia Góra to spadkobierca drużyny, która na przełomie XX i XXIw. występowała razem z Zgodą w Ekstraklasie pod nazwą Jelfa Jelenia Góra, a później Vitaral-Jelfa Jelenia Góra. Drużyna spod Karkonoszy została założ0na w 1982r. jako MZKS Karkonosze. W 1997r. awansowała do Ekstraklasy Kobiet gdzie występowała aż do 2019r. W międzyczasie w dorobku klubowym znalazły się takie sukcesy jak:

Jako Vitaral-Jelfa
2000/2001 – IV miejsce w Ekstraklasie, finał Pucharu Polski, awans do 1/16 Europejskiego Pucharu Zdobywców Pucharów
2003/2004 – III miejsce w Ekstraklasie, 1/8 Pucharu Challenge Cup
2004/2005 – III miejsce w Ekstraklasie, 1/16 Pucharu Challenge Cup

Jako Finepharm
2007/2008 – V miejsce w Ekstrklasie

Jako Carlos-Astol
2008/2009 – 1/8 Pucharu Challenge Cup

Jako KPR Jelenia Góra
2012/13 – V miejsce w PGNiG Superlidze

W sezonie 2018/2019 drużyna spadła do 1 ligi

Jak można wywnioskować z powyższych informacji, nasz klub jak i klub z Jeleniej Góry najlepsze swoje lata ma na początku XXIw. Wtedy to Zgoda zdobywała dwukrotnie Puchar Polski i godnie reprezentowała nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Zapraszamy na mecz: 23 październik, godzina 16:00, Hala Zgody Bielszowice !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.