Początek nowego sezonu

W sobotę 25 września zostaną rozegrane pierwsze mecze I ligi w sezonie 2021/22. Nasza drużyna w pierwszej kolejce wyjeżdża do Wrocławia gdzie przeciwnikiem będzie tamtejszy KS AZS AWF Handball Wrocław (początek spotkania w niedzielę o 16:30). Poprzedni sezon Wrocławianki zakończyły w środku tabeli ligowej pokonując naszą drużynę u nas 30:27, jednak w rewanżu w Wrocławiu Zgoda wygrała 32:31 robiąc duży krok w walce o utrzymanie się w lidze.

Do rozgrywek I ligi w sezonie 2021/22 zgłosiły się 33 zespoły, które zostały podzielone na 3 grupy po 11 zespołów. Tak jak w poprzednim sezonie Zgoda trafiła do grupy B, gdzie zagrają drużyny reprezentujące 5 województw: Śląskie, Opolskie, Dolnośląskie, Małopolskie i Łódzkie. Naszymi przeciwniczkami będą:

– Spadkowicz z PGNiG Superligi Kobiet: KPR Ruch Chorzów – drużyna z Chorzowa, z którą Zgoda ma bodajże najwięcej rozegranych meczy ligowych na różnych poziomach. Odwieczny rywal bielszowiczanek, Ruch w tym sezonie będzie grał na dwóch „frontach”. Poza występami w 1 Lidze Chorzowianki występują również w Czesko-Słowackiej MOL Lidze.

– Mistrzynie I ligi poprzedniego sezonu: MKS Karkonosze Jelenia Góra – drużyna zdecydowanie wygrała w sezonie 2020/21 rozgrywki w naszej grupie, co pozwoliło na grę w Turnieju Mistrzyń, który decydował o awansie do PGNiG Superligi Kobiet. Przeciwniczkami Jeleniogórzanek była drużyna Korony Handball Kielce. Jelenia z Dolnego Śląska pokonała Kielczanki 30:29, jednak ze względów finansowych nie wystąpiła o licencję na grę w PGNiG Superlidze Kobiet. Zgoda w rozgrywkach dwa razy przegrała wysoko 21:35 u siebie oraz 30:20 na wyjeździe.

SPR Olkusz – II drużyna w sezonie 2020/21 – w ubiegłym roku Zgoda wysoko przegrała w Olkuszu 38:21 jednak w rewanżu w naszej hali po 60 minutach na tablicy wyników widniał remis 31:31, a w rzutach karnych lepsze okazały się zawodniczki SPR wygrywając 3:1

UKS Dziewiątka Legnica – III drużyna w sezonie 2020/21 – bilans bezpośrednich spotkań naszej drużyny jest ujemny. W pierwszym meczu na wyjeździe przegraliśmy 35:30, w rewanżu w naszej hali po 60 minutach był remis 27:27, a w karnych lepsza była ekipa z Legnicy 2:4.

SPR Sośnica Gliwice – IV drużyna w sezonie 2020/21 – kolejny odwieczny rywal naszej drużyny. W poprzednim sezonie wygraliśmy „bitwę” w Gliwicach 27:30, w rewanżu w naszej hali lepsza była Sośnica wygrywając 24:31.

MTS Żory – V drużyna poprzedniego sezonu. Na inaugurację sezonu 2020/21 Zgoda wysoko przegrała w naszej hali 25:36, w rewanżu również nie było „różowo”. W Żorach przegraliśmy 28:18.

KS AZS AWF Handball Wrocław – VI drużyna poprzedniego sezonu, ostatnia drużyna z tzw. „średniaków” w poprzednim sezonie. Przewaga Wrocławianek nad drużynami walczącymi o utrzymanie na koniec sezonu 2020/21 wyniosła 6 pkt.

KS Cracovia 1906 – VII drużyna sezonu 2020/21 – od czasów spadku Zgody do II ligi, nasz główny rywal w walce o awans do I ligi. Można powiedzieć, że jesteśmy skazani na siebie. Razem awansowaliśmy do I ligi, a mecze pomiędzy drużynami zawsze są zawzięte i nigdy nie wiadomo jakim wynikiem się zakończą. W poprzednim sezonie w pierwszym meczy minimalnie była lepsza Cracovia wygrywając 23:21, w rewanżu w Krakowie, po zaciętym meczu również lepsza była drużyna z Grodu Kraka wygrywając 29:26.

ChKS Łódź – VIII drużyna poprzedniego sezonu – bezpośredni rywal w walce o utrzymanie się w 1 lidze. O tym kto będzie najsłabszą ekipą w naszej lidze zadecydował ostatni mecz sezonu. W Bielszowicach Zgoda wygrała 28:21 i w końcowej klasyfikacji wyprzedziła jedynego reprezentanta województwa Łódzkiego o 1 punkt. Pierwszy mecz w Łodzi Zgoda przegrała 22:19. Po sezonie okazało się, że żadna z drużyn nie opuści 1 Ligi.

KS Otmęt Krapkowice – beniaminek 1 Ligi. W poprzednim sezonie drużyna z województwa Opolskiego występowała w rozgrywkach II ligi gr1. Wielkopolska. Zawodniczki z Krapkowic zajęły I miejsce w lidze tracąc jedynie 5 punktów. W ubiegłych latach drużyna z Krapkowic występowała w II lidze Śląskiej: w sezonie 2019/20 zajęła II miejsce za rezerwami Ruchu Chorzów, W sezonie 2018/19 spadła z I ligi. Ostatni mecz z Zgoda, Otmęt rozegrał w 2017 roku. Górą w spotkaniu był bielszowiczanki wygrywając w Krapkowicach 20:21.

WYJAZDY RUNDA I:

182km – Wrocław
11km – Chorzów
78km – Krapkowice
239km – Legnica
13km – Gliwice
RAZEM: 523km

WYJAZDY RUNDA II:
38km – Żory
275km – Jelenia Góra
60km – Olkusz
94km – Kraków
217km – Łódź
RAZEM: 684km

Po zakończeniu rozgrywek grupowych, zespoły zajmujące I miejsca w swoich grupach, jeżeli będą chciały awansować do PGNIG Superligi Kobiet, rozegrają Turnieju Mistrzyń. W najwyższej klasie rozgrywek zagra zwycięzca, który spełni wszystkie wymagania licencyjne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.