Remont obiektów sportowych

Rozpoczął się zakrojony na szeroką skalę remont naszych obiektów sportowych.

Już od jakiegoś czasu trwa gruntowny remont boiska trawiastego KS Zgoda na którym swoje mecze rozgrywa bielszowicka drużyna Jastrzębia. Nasz klub otrzymał na ten cel finanse z szkód górniczych. Zarząd KS Zgoda przekazał wypłaconą kwotę z PGG bezpośrednio zarządowi TP Jastrząb oraz zezwolił na całkowitą swobodę w przeprowadzeniu remontu.

Nasza hala również jest w trakcie największego remontu od chwili powstania czyli od 1969r. Remont został podzielny na kilka etapów i będzie trwał przez cały okres wakacyjny.

Etap I (aktualnie)
Wymiana ogrzewania.
Aktualnie na hali trwa rozbiórka instalacji ciepłowniczych. Stare piece parowe zostaną wymienione na nowe ekologiczne piece 5 klasy. Czekamy jeszcze na wycenę i koszty podłączenia instalacji gazowej. Jesteśmy także w trakcie przetargu na nowy piec, którego koszt szacujemy na ok. 50tyś. zł.
W międzyczasie została rozebrana cała stara instalacja ciepłownicza wraz z kaloryferami, które był zamontowane za ławkami rezerwowych.
Dzięki sprzedaży tego całego złomu (piece, rury, kaloryfery, stare płoty i ogrodzenia, stare ławki i inny złom zalegający za halą) nasz budżet „remontowy” wzbogacił się o 14 tyś zł.
Całość przeprowadzonego etapu zostanie sfinansowana z środków własnych.

Etap II (lipiec 2021)
Budowa „farmy” fotowoltaicznej
Tak, jeśli mamy być ECO to na całej linii. Na parkingu, naprzeciw głównego wyjścia z hali zostanie zamontowana farma fotowoltaiczna o mocy około 32 kW. Dzięki temu możliwe będzie ograniczenie wydatków związanych z oświetleniem hali. Aktualnie czekamy na wycenę. Panele zostaną zamontowane na stelażu, pod którym swobodnie będzie można parkować samochody. Cały teren hali zostanie objęty wysokojakościowym całodobowym monitoringiem.
Całość kosztów związanych z montażem paneli zostanie sfinansowana z własnych środków.

Etap III (sierpień 2021)
Remont budynku hali

Będzie to największy remont jaki do tej pory odbył się na naszej hali. Parkiet, który już jest dosyć mocno zniszczony zostanie zastąpiony najnowocześniejszą nawierzchnią poliuretanową (przewidywany koszt ok. 0,5mln zł). Zostaną wyremontowane tunele wentylacyjne znajdujące się pod parkietem. W miejscu dawnego systemu grzewczego zostaną zamontowane kratki wentylacyjne, dzięki czemu będzie można przesunąć o metr do tyłu ławki zawodniczek.
Zostanie zamontowane nagrzewnice VOLCANO. Cała hala zostanie odmalowana. Zamontowane zostanie oszczędne oświetlenie LED-owe.

W fazie dyskusji jest demontaż podestu przy wejściu na halę, który częściowo nachodzi na plac gry oraz wymianę strych drewnianych balustrad na lekką, bezpieczniejszą konstrukcję.

Całość prac zostanie sfinansowana z środków własnych oraz z wypłaty szkód górniczych (które są na etapie negocjacji).

O dalszych pracach będziemy informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.