Kolejny rocznik zdobywa Mistrzostwo Śląska !!!

W ubiegłą sobotę zakończyły się rozgrywki II ligi piłkarek ręcznych. Nasza seniorska drużyna wywalczyła awans do I ligi 🏆. Dobry przykład z starszych koleżanek, biorą nasze drużyny młodzieżowe.

NA JUNIORKI JESZCZE CZAS 🎖🎖🎖
Wydawałoby się, że najsłabszy wynik uzyskała drużyna grająca w Śląskiej Lidze Juniorek Młodszych. W tej lidze mogą występować zawodniczki urodzone w roczniku 2002/03 lub młodsze. Nasza drużyna zajęła dopiero VIII lokatę na 10 drużyn, jednak nasze zawodniczki grające w tej lidze są o 2-3 lata młodsze od swoich przeciwniczek, i na co dzień występują w Śląskiej Lidze Młodziczek gr.I (2004/05). Na medale nadejdzie jeszcze odpowiednia chwila. Martyna Hajda zajęła III miejsce w klasyfikacji strzelczyń z 143 bramkami w 17 spotkaniach !!!

W drużynie występują (pogrubionym zawodniczki spoza rocznika): Marta Bodzianowska (rocznik 04), Oliwia Dera (05), Justyna Gontarek (05), Martyna Hajda (04), Joanna Kania (03), Nikola Lessner (04), Dominika Madej (05), Wiktoria Pietryga (05), Wiktoria Piwczyk (03), Daria Sierant (04), Wiktoria Skiba (05) Oliwia Szewczyk (05), Natalia Szydełko (04) i Julia Wilczyńska (04). Trenerem jest Józef Szmatłoch.

ZŁOTE MŁODZICZKI 🥇🥇🥇
To własnie dziewczyny grające w Śląskiej Lidze Młodziczek gr.I (2004/05 i młodsze), zdobyły Mistrzostwo Śląska. W całych rozgrywkach przegrały tylko 1 mecz. Na finiszu wyprzedziły KS Bystra i Sośnicę Gliwice o 6 punktów. Martna Hajda zdobyła najskuteczniejszą zawodniczką rozgrywek. W 18 spotkaniach zdobyła 180 bramek !!!

W drużynie występują (pogrubionym zawodniczki spoza rocznika): Marta Bodzianowska (rocznik 04), Oliwia Dera (05), Natalia Gardan (06), Justyna Gontarek (05), Martyna Hajda (04), Nikola Lessner (04), Dominika Madej (05), Magdalena Mynarek (06), Wiktoria Pietryga (05), Daria Sierant (04), Wiktoria Skiba (05), Oliwia Szewczyk (05), Natalia Szydełko (04) i Julia Wilczyńska (04). Trenerem ZŁOTEK jest Józef Szmatłoch.

ZŁOTE MŁODZICZKI 🥇🥇🥇 – TE JESZCZE MŁODSZE
Kolejna ZŁOTA drużyna to dziewczyny grające w Śląskiej Lidze Młodziczek gr.II (2005/06 i młodsze). Kolejna drużyna, która przeszła przez rozgrywki jak burza, zostawiając za sobą tylko pył i popiół. W całych rozgrywkach tylko raz poznały gorycz porażki oraz raz wygrały po rzutach karnych. W tabeli wyprzedziły Ruch Chorzów o 5pkt oraz Start Pietrowice Wielkie o 11pkt.

W drużynie występują (pogrubionym zawodniczki spoza rocznika): Wiktoria Czauderna (rocznik 06), Oliwia Dera (05), Oliwia Drzewiecka (06), Natalia Dynak (06), Kinga Gacka (08), Natalia Gardian (06), Julia Gawęda (08), Sara Godula (09), Justyna Gontarek (05), Emilia Gozdecka (07), Zuzanna Gozdecka (09), Kinga Kalus (06), Wiktoria Kot (08), Aleksandra Kozak (07), Kinga Kozak (06), Wiktoria Krzyściak (06), Aleksandra Macioł (06), Dominika Madej (05), Magdalena Mynarek (06), Martyna Nieradzik (06), Magdalena Nocoń (08), Monika Nocoń (06), Natalia Pakura (07), Karolina Paszek (08), Wiktoria Pietryga (05), Marta Różycka (07), Zuzanna Różycka (08), Nicola Sala (07), Julia Skalik (06), Wiktoria Skiba (05), Paulina Stawowa (06), Nadia Stawowy (06), Oliwia Szewczyk (05) i Nikola Świtała (08). Trenerem ZŁOTEK jest Józef Szmatłoch.

ZŁOTE DZIEWCZĘTA 🥇🥇🥇
Ostatnia drużyna, która zdobyła Mistrzostwo Śląska to Dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze. Drużyna Adama Michalskiego wyprzedziła w tabeli MTS Żory o 2 punkty i Start Pietrowice Wielkie o 17 punktów (!!!), raz przegrywając oraz raz wygrywając po rzutach karnych. Natalia Gardian
została najsuteczniejszą zawodniczką rozgrywek. W 19 meczach zdobyła 238 bramek !!!

W drużynie występują (pogrubionym zawodniczki spoza rocznika):
Wiktoria Czauderna (rocznik 06), Oliwia Drzewiecka (06), Natalia Dynak (06), Kinga Gacka (08), Natalia Gardian (06), Julia Gawęda (08), Sara Godula (09), Emilia Gozdecka (07), Zuzanna Gozdecka (09), Kinga Kalus (06), Wiktoria Kot (08), Aleksandra Kozak (07), Kinga Kozak (06), Wiktoria Krzyściak (06), Aleksandra Macioł (06), Magdalena Mynarek (06), Martyna Nieradzik (06), Magdalena Nocoń (08), Monika Nocoń (06), Natalia Pakura (07), Karolina Paszek (08), Karolina Poloczek (06), Marta Różycka (07), Zuzanna Różycka (08), Nicola Sala (07), Julia Skalik (06), Paulina Stawowa (06), Nadia Stawowy (06) i Nikola Świtała (08). Trenerem ZŁOTEK jest Adam Michalski.

NAJMŁODSZE JESZCZE GRAJĄ
Najbardziej skomplikowany system rozgrywek ma Śląska Liga Dziewcząt gr.II (2007 i młodsze). Drużyny podzielone są na grupy od A do D po 4 lub 3 zespoły. Zwycięzcy grup grają w finale A, drugie miejsca w finale B itd.
W tych rozgrywkach Zgody wystawiła dwie drużyny. Pierwsza drużyna zajęła w swojej grupie 2 miejsce i zagra w finale B, druga drużyna zajęła w swojej grupie 3 miejsce i zagra w finale C.

Pierwszą drużynę reprezentują: Kinga Gacka (08), Sara Godula (09), Emilia Gozdecka (07), Zuzanna Gozdecka (09), Wiktoria Kot (08), Aleksandra Kozak (07), Magdalena Nocoń (08), Natalia Pakura (07), Karolina Paszek (08), Marta Różycka (07), Zuzanna Różycka (08), Nicola Sala (08), Laura Szczerbowska (09) i Nikola Świtała (08). Trener: Adam Michalski.

W drugiej drużynie grają: Maja Biela (07), Patrycja Długołęcka (07), Martyna Dumin (08), Natalia Echolc (09), Dominika Holewa (09), Marta Kurek (09), Zuzanna Lewandowska (07), Michalina Macha (08), Nikola Pietrowska (08) i Aleksandra Świtała (09). Trener: Adam Michalski.

Finał Pucharu ZPRP Młodziczek

DataGospodarzeWynikGoście

1/2 Pucharu ZPRP Młodziczek

DataGospodarzeWynikGoście

Puchar ZPRP Młodziczek gr.O

Poz.DrużynaMZzkpkRPBrZBrS+/-Pkt
1330000726579
2320001727026
3310002746863
43000036681-150

OSTATNI MECZ

II Liga
2018/19
Hala 100-lecia KS Cracovia

TABELA II LIGI

Poz.DrużynaMBrS+/-Pkt
11427614438
21431910833
314373-127
414372-2420
514390-1215
614405-6913
714349-6012
814423-8610

NAJBLIŻSZE MECZE

DataGospodarzeWynikGoście

OSTATNI MECZ

Śląska Liga Juniorek Młodszych
2018/19
Hala Zgody Bielszowice

TABELA ŚLĄSKIEJ LIGI JUNIOREK MŁ.

Poz.DrużynaMBrS+/-Pkt
11839715651
21841624348
31843114842
4184461730
518537-230
618437-1830
718514-5915
818567-8415
918492-1329
1018600-2690

NAJBLIŻSZE MECZE

DataGospodarzeWynikGoście

STATYSTYKI

ZawodnikMeczeBramkiUpomnieniaWykluczenieDyskwalifikacjaKara dodatkowa
Hajda Martyna1714312410
Szewczyk Oliwia18711400
Pietryga Wiktoria156221200
Kania Joanna14426800
Bodzianowska Marta16403000
Szydełko Natalia153131000
Skiba Wiktoria171810610
Wilczyńska Julia16161100
Sierant Daria16143200
Dera Oliwia1490100
Piwczyk Wiktoria1362500
Madej Dominika720100
Lessner Nikola1510000
Gontarek Justyna1300100

1/16 Pucharu ZPRP Młodziczek gr.E

Poz.DrużynaMZzkpkRPBrZBrS+/-Pkt
19800012591827724
23300008869199
33200018573126
4320001727026
5310002746863
63100026380-173
73100025681-253
80000000000
93000036681-150
103000037595-200
113000034685-390

OSTATNI MECZ GR.I

Śląska Liga Młodziczek gr. I
2018/19
Gimnazjum im. Juliana Fałata w Bystrej

OSTATNI MECZ GR.II

Śląska Liga Młodziczek gr. II
2018/19
Hala Zgody Bielszowice

Śląska Liga Młodziczek gr.I

Poz.DrużynaMZzkpkRPBrZBrS+/-Pkt
11817000167231435851
21815000353332420945
31815000360242617645
41812000649836413436
5181000085294864330
6188000105254972824
718700011402507-10521
818300015368600-2329
918200016299537-2386
1018100017298671-3733

Śląska Liga Młodziczek gr.II

Poz.DrużynaMZzkpkRPBrZBrS+/-Pkt
11412100147425222238
21411000352929623333
314900054133446927
41480105363361225
51460107304372-6819
61451008319370-5117
714110012142431-2895
814101012228346-1184

NAJBLIŻSZE MECZE GR.I

DataGospodarzeWynikGoście
Zgoda Ruda Śl. B-ceVarsovia

NAJBLIŻSZE MECZE GR.II

DataGospodarzeWynikGoście

OSTATNI MECZ GR.I

Śląska Liga Dziewcząt gr.I
2018/19
Hala Zgody Bielszowice

Śląska Liga Dziewcząt gr.I

Poz.DrużynaMZzkpkRPBrZBrS+/-Pkt
12019010053320333058
21917100143820023853
3201310063632778641
4191210062772364138
520900011249307-5827
620801011329332-325
719700012336413-7721
818700011189272-8321
920602012220302-8220
1020510014253347-9417
1119000019115413-2980

NAJBLIŻSZE MECZE GR.I

DataGospodarzeWynikGoście

Dziewczęta II

TABELA ŚLĄSKIEJ LIGI DZIEWCZĄT GR.II/A.

Poz.DrużynaMBrS+/-Pkt
1163218448
216961533
316108-2027
416114-6712
516145-1120

OSTATNI MECZ

Śląska Liga Dziewcząt gr.II/B
2018/19
Hala widowiskowo-sportowa Sośnica

TABELA ŚLĄSKIEJ LIGI DZIEWCZĄT GR.II/B.

Poz.DrużynaMBrS+/-Pkt
16331218
2648-25
3660-104

NAJBLIŻSZE MECZE

DataGospodarzeWynikGoście

STATYSTYKI

ZawodnikMeczeBramkiUpomnieniaWykluczenieDyskwalifikacjaKara dodatkowa
Pietrowska Nikola6241000
Lewandowska Zuzanna6120000
Kurek Marta680000
Holewa Dominika640000
Macha Michalina610000
Długołęcka Patrycja411000
Echolc Natalia600000
Świtała Aleksandra500000
Dumin Martyna200000
Biela Maja000000

OSTATNI MECZ

Śląska Liga Dziewcząt gr.II/C
2018/19
Gimnazjum im. Juliana Fałata w Bystrej

TABELA ŚLĄSKIEJ LIGI DZIEWCZĄT GR.II/C.

Poz.DrużynaMBrS+/-Pkt
1163710348
216556234
31695123
416139-5812
516169-1083

NAJBLIŻSZE MECZE

DataGospodarzeWynikGoście

STATYSTYKI

ZawodnikMeczeBramkiUpomnieniaWykluczenieDyskwalifikacjaKara dodatkowa
Gozdecka Zuzanna1450000
Godula Sara1050000
Sala Nicola1430000
Świtała Nikola510000
Gacka Kinga1400000
Gozdecka Emilia1400000
Paszek Karolina1000000
Szczerbowska Laura000000
Poz.DrużynaMZzkpkPBrZBrS+/-Pkt
116150102084416446
21611005130735733
3169106108515729
4164001273137-6412
5160001624238-2140