Na półmetku bez przegranej !!!

Za nami I runda rozgrywek II ligi. Bielszowicka Zgoda przeszła jak huragan przez tę partię rozgrywek nie przegrywając żadnego meczu, z lekką zadyszką w spotkaniu z Startem Michałkowice (wygrana po rzutach karnych). Przypomnijmy, że przed sezonem z naszego klubu odeszło 8(!) podstawowych zawodniczek.

Dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu z Cracovią 25:15(!) nasza drużyna ma już 5 punktów przewagi nad debiutującą w rozgrywkach drużyną Handballu Rzeszów oraz 8(!) punktów nad głównym kandydatem do awansu… Cracovią. 

Mecz z Cracovią rozpoczął się od dwóch szybkich ataków gości, najpierw Kawa zdobyła bramkę po kontrze, a chwilę później z karnego wynik podwyższyła Swiątek i… było to jedyne prowadzenie w meczu zawodniczek z Krakowa. W ciągu 2 minut (od 5 do 7 min) Zgoda po bramkach Zelek i dwóch: Prokop, wyszła na prowadzenie 3:2 i nie oddała go już do końca meczu. Duża zasługa w tym bramkarki Zgody Natalii Podsiedlik, która rozegrała bardzo dobre spotkanie, broniąc w sytuacjach “sam na sam” oraz nieraz dobitki tych rzutów. Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartką została ukarana zawodniczka Cracovii Katarzyna Kawa, za ostry faul na Natalii Kita. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:6.

Początek drugiej odsłony należał do Zgody, która spokojnie mogła kontrolować przebieg spotkania. Cztery bramki rzucone w ciągu pierwszych 5 minut połowy pozwoliło odjechać gospodyniom na 11 bramek. W drugiej części połowy w zespole Zgody wkradło się rozluźnienie spowodowane wysokim prowadzeniem i Cracovia zdołała zmniejszyć rozmiary porażki do 7 bramek (22:15). Ostatnie minuty to 3 bramki dla Zgody oraz “zamurowanie” naszej bramki przez Podsiedlik. 

Mecz kończy się zwycięstwem 25:15. Dla Zgody jest to wynik mocno przybliżający zespół do awansu do 1 ligi, dla Cracovii jest to już tylko teoretyczna szansa walki o awans.

Zaskoczeniem rundy jest postawa drużyny Handball Rzeszów. 2 lokata na półmetku rozgrywek, wysoka frekwencja na widowni oraz ambitnie grające bardzo młode zawodniczki… runda rewanżowa może być ciekawa.

ZgodaCracovia 25:15 (13:6)

Zgoda: Podsiedlik, Zimowska – Kuberek 6, Łukasiewicz 5, Prokop 5, Zelek 4, Samol 2, Olszynka 1, Kita 1, Skubacz 1, Siedlarek, Hawryluk.

Cracovia: Staroń 6, Świątek 2, Kawa 2, Reichel 1, Klimowicz 1, Kamusińska 1, Dziurzyńska 1, Wojas 1.

Kary: 10min/8min
Czerwona kartka: Kawa (Cracovia)
Karne 1/1 – 2/2

Przebieg meczu:
I POŁOWA: 0:1, 0:2k, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 6:3, 7:3, 7:4, 8:4, 8:5, 9:5, 10:5, 11:5, 11:6, k12:6, 13:6.
II POŁOWA: 14:6, 15:6, 16:6 ,17:6, 17:7k, 18:7, 18:8, 19:8, 19:9, 20:9, 21:9, 21:10, 21:11, 21:12, 22:12, 22:13, 22:14, 22:15, :23, 15, 24:!5, 25:15.

Finał Pucharu ZPRP Młodziczek

DataGospodarzeWynikGoście

1/2 Pucharu ZPRP Młodziczek

DataGospodarzeWynikGoście

Puchar ZPRP Młodziczek gr.O

Poz.DrużynaMZzkpkRPBrZBrS+/-Pkt
1330000726579
2320001727026
3310002746863
43000036681-150

OSTATNI MECZ

II Liga
2018/19
Hala 100-lecia KS Cracovia

TABELA II LIGI

Poz.DrużynaMBrS+/-Pkt
11427614438
21431910833
314373-127
414372-2420
514390-1215
614405-6913
714349-6012
814423-8610

NAJBLIŻSZE MECZE

DataGospodarzeWynikGoście

OSTATNI MECZ

Śląska Liga Juniorek Młodszych
2018/19
Hala Zgody Bielszowice

TABELA ŚLĄSKIEJ LIGI JUNIOREK MŁ.

Poz.DrużynaMBrS+/-Pkt
11839715651
21841624348
31843114842
4184461730
518537-230
618437-1830
718514-5915
818567-8415
918492-1329
1018600-2690

NAJBLIŻSZE MECZE

DataGospodarzeWynikGoście

STATYSTYKI

ZawodnikMeczeBramkiUpomnieniaWykluczenieDyskwalifikacjaKara dodatkowa
Hajda Martyna1714312410
Szewczyk Oliwia18711400
Pietryga Wiktoria156221200
Kania Joanna14426800
Bodzianowska Marta16403000
Szydełko Natalia153131000
Skiba Wiktoria171810610
Wilczyńska Julia16161100
Sierant Daria16143200
Dera Oliwia1490100
Piwczyk Wiktoria1362500
Madej Dominika720100
Lessner Nikola1510000
Gontarek Justyna1300100

1/16 Pucharu ZPRP Młodziczek gr.E

Poz.DrużynaMZzkpkRPBrZBrS+/-Pkt
19800012591827724
23300008869199
33200018573126
4320001727026
5310002746863
63100026380-173
73100025681-253
80000000000
93000036681-150
103000037595-200
113000034685-390

OSTATNI MECZ GR.I

Śląska Liga Młodziczek gr. I
2018/19
Gimnazjum im. Juliana Fałata w Bystrej

OSTATNI MECZ GR.II

Śląska Liga Młodziczek gr. II
2018/19
Hala Zgody Bielszowice

Śląska Liga Młodziczek gr.I

Poz.DrużynaMZzkpkRPBrZBrS+/-Pkt
11817000167231435851
21815000353332420945
31815000360242617645
41812000649836413436
5181000085294864330
6188000105254972824
718700011402507-10521
818300015368600-2329
918200016299537-2386
1018100017298671-3733

Śląska Liga Młodziczek gr.II

Poz.DrużynaMZzkpkRPBrZBrS+/-Pkt
11412100147425222238
21411000352929623333
314900054133446927
41480105363361225
51460107304372-6819
61451008319370-5117
714110012142431-2895
814101012228346-1184

NAJBLIŻSZE MECZE GR.I

DataGospodarzeWynikGoście
Zgoda Ruda Śl. B-ceVarsovia

NAJBLIŻSZE MECZE GR.II

DataGospodarzeWynikGoście

OSTATNI MECZ GR.I

Śląska Liga Dziewcząt gr.I
2018/19
Hala Zgody Bielszowice

Śląska Liga Dziewcząt gr.I

Poz.DrużynaMZzkpkRPBrZBrS+/-Pkt
12019010053320333058
21917100143820023853
3201310063632778641
4191210062772364138
520900011249307-5827
620801011329332-325
719700012336413-7721
818700011189272-8321
920602012220302-8220
1020510014253347-9417
1119000019115413-2980

NAJBLIŻSZE MECZE GR.I

DataGospodarzeWynikGoście

Dziewczęta II

TABELA ŚLĄSKIEJ LIGI DZIEWCZĄT GR.II/A.

Poz.DrużynaMBrS+/-Pkt
1163218448
216961533
316108-2027
416114-6712
516145-1120

OSTATNI MECZ

Śląska Liga Dziewcząt gr.II/B
2018/19
Hala widowiskowo-sportowa Sośnica

TABELA ŚLĄSKIEJ LIGI DZIEWCZĄT GR.II/B.

Poz.DrużynaMBrS+/-Pkt
16331218
2648-25
3660-104

NAJBLIŻSZE MECZE

DataGospodarzeWynikGoście

STATYSTYKI

ZawodnikMeczeBramkiUpomnieniaWykluczenieDyskwalifikacjaKara dodatkowa
Pietrowska Nikola6241000
Lewandowska Zuzanna6120000
Kurek Marta680000
Holewa Dominika640000
Macha Michalina610000
Długołęcka Patrycja411000
Echolc Natalia600000
Świtała Aleksandra500000
Dumin Martyna200000
Biela Maja000000

OSTATNI MECZ

Śląska Liga Dziewcząt gr.II/C
2018/19
Gimnazjum im. Juliana Fałata w Bystrej

TABELA ŚLĄSKIEJ LIGI DZIEWCZĄT GR.II/C.

Poz.DrużynaMBrS+/-Pkt
1163710348
216556234
31695123
416139-5812
516169-1083

NAJBLIŻSZE MECZE

DataGospodarzeWynikGoście

STATYSTYKI

ZawodnikMeczeBramkiUpomnieniaWykluczenieDyskwalifikacjaKara dodatkowa
Gozdecka Zuzanna1450000
Godula Sara1050000
Sala Nicola1430000
Świtała Nikola510000
Gacka Kinga1400000
Gozdecka Emilia1400000
Paszek Karolina1000000
Szczerbowska Laura000000
Poz.DrużynaMZzkpkPBrZBrS+/-Pkt
116150102084416446
21611005130735733
3169106108515729
4164001273137-6412
5160001624238-2140