Pierwszy przeciwnik – TS MKS San Jarosław

Początek rozgrywek zbliża się wielkimi krokami. Już 1 października swój pierwszy mecz w nowym sezonie II ligi rozegrają bielszowickie piłkarki. Zmierzymy się na wyjeździe z nowo powstałym klubem TS MKS San Jarosław. Założycielem klubu jest gwiazda polskiej piłki ręcznej Michał Kubisztal wraz z żoną Sabiną, reprezentacyjną bramkarką oraz Hubertem i Reginą Hołowaty (trenerka, szczypiornistka). Drużyna składa się w większości z byłych zawodniczek JKS Jarosław, z którym zmierzyliśmy się w poprzednim sezonie.

Pierwotnie klub miał być akademią piłkarską dla dzieci.

W planach była akademia. W tym czasie przyszły jednak do nas dziewczyny z JKS-u i zapytały czy nie otworzymy żeńskiej sekcji. Chciały opuścić klub, nie dogadywały się tam z działaczami. Porozmawialiśmy i uznaliśmy: właściwie, dlaczego nie?

– Gdy ogłosiliśmy, że startujemy w II lidze, na dzień dobry zgłosiło się do nas 16-17 miejscowych dziewczyn, a potem dołączyły kolejne z Tarnowa i Rzeszowa. Teraz mamy w kadrze 25 dziewcząt, głównie w wieku 17-21 lat. Grzechem byłoby tego nie wykorzystać – ciągnie Kubisztal.

Przed debiutanckim sezonem oczekiwania nie są spore. – Chcemy go rozegrać. Sprawdzić się sportowo i organizacyjnie. Jeśli pojawi się szansa awansu – teraz czy za rok – usiądziemy ze sponsorami i zastanowimy się czy nas na to stać. Nie będziemy robić nic na „hurra”. To będzie klub z głową – zapewnia.

Więcej możecie przeczytać na stronie WP SportoweFakty.pl => Życie po życiu sportowca. Michał Kubisztal założył w Jarosławiu żeńską sekcję piłki ręcznej. Klub wystartuje w II lidze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.